Toruńskie podziemia pełne tajemnic…

Toruńska Starówka skrywa w swoich podziemiach niejedną tajemnicę. Niektórzy z torunian utrzymują, że w latach 80. istniał skomplikowany system podziemnych korytarzy. Pozwalał on na podróż pomiędzy dwoma Rynkami: Staromiejskim i Nowomiejskim, bez opuszczania podziemnej trasy.

Tajemnice toruńskiej starówki zobowiązują, dlatego też w naszej restauracji dolna sala jest inspirowana powieścią Juliusza Verne’a. Łodzią Nautilus obieramy kurs na dobre jedzenie i wyśmienite wino.


Nautilus Verne’a

Okręt podwodny, występujący w dwóch powieściach Juliusza Verne’a: Dwadzieścia tysięcy mil podmorskiej żeglugi i Tajemnicza wyspa, to jedno z najbardziej zakorzenionych w kulturze miejsc stworzonych na potrzeby literatury.

W 1954 roku model Nautilusa zagościł w Disneylandzie. Łodź stworzono również na potrzeby kilkunastu filmów i gier komputerowych.


Nautilus w Toruniu

Istnieje możliwość wynajmu sali na imprezy okolicznościowe. Wszelkie szczegóły udostępnimy Państwu drogą mailową lub telefonicznie. Życzymy miłego pobytu w podwodnym świecie toruńskiej Starówki.


Nasza strona korzysta z ciasteczek Więcej informacji

Od wielu lat w internecie korzysta się z plików cookies, tzw. ciasteczek. Są to małe, najczęściej ok. 1kB pliki zapisywane na Twoim komputerze. Po co? W ten sposób wiemy, że odwiedziłeś naszą stronę. Te pliki nie mają żadnego wpływu na działanie systemu, służą jedynie w celach statystycznych zarówno naszej, jak i zapewne większości stron w internecie. Możesz wyłączyć ich pobieranie na Twój dysk twardy w ustawieniach przeglądarki.

Zamknij